zamknij
Informujemy, że na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Modyfikowanie, blokowanie i usuwanie plików cookies możliwe jest przy użyciu przeglądarki internetowej.
Cogito Noster
Znajdź nas na Facebook’u: Cogito Noster - facebook

Aktualności

 • Grupy wsparcia dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi - projekt

  20.09.2021

  W ramach projektu "Mogę, chcę, potrafię - wsparcie i aktywizacja psychospołeczna osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin jako niwelowanie negatywnych skutków pandemii" odbywają się w naszym ośrodku grupy wsparcia dla rodzin osób z zburzeniami psychicznymi. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Rybnik.
   

   

   

   

   

   

  Czytaj więcej »
 • BEZPŁATNA POMOC PRAWNA I BEZPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

  16.07.2021

  Na terenie Miasta Rybnika działają cztery punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz dwa punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

   

  Obecnie porady prawne i obywatelskie będą odbywać się telefonicznie  pod numerem: 32 43 92 239 lub mailowo pomocprawna@um.rybnik.pl. Na porady można zapisać się w godzinach pracy urzędu miasta.

   

  Szczegółowe informacje dotyczące bezpłatnej pomocy prawnej dostępne są również na stronie BIP Urzędu Miasta Rybnika.

  Czytaj więcej »
 • Projekt "Mogę, chcę, potrafię - wsparcie i aktywizacja psychospołeczna osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin jako niwelowanie negatywnych skutków pandemii".

  12.07.2021

  W minioną sobotę odbyło się pierwsze spotkanie grup wsparcia w ramach projektu pt.” "Mogę, chcę, potrafię - wsparcie i aktywizacja psychospołeczna osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin jako niwelowanie negatywnych skutków pandemii". Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie „Validus” działające przy ŚDS Cogito Noster, a współfinansowany przez Miasto Rybnik.

  Celem projektu jest kształtowanie postaw społecznych, mających na celu adaptację społeczną osób z niepełnosprawnością oraz przeciwdziałanie dyskryminacji tych osób; uczestnictwo w działaniach ma przyczynić się do pokonywania barier, ograniczeń i lęków wynikających z choroby, a nasilonych na skutek sytuacji pandemicznej. Udział osób z zaburzeniami psychicznymi w zadaniu poza korzyściami związanymi z podniesieniem poczucia sprawstwa tych osób, ich rozwojem i aktywizacją społeczną, będzie okazją do wypracowania i umocnienia więzi wewnątrz rodziny.

  Realizacja projektu będzie trwała do końca roku.